24 mattallrikar, tolv + tio + elva assietter, tolv djupa tallrikar, elva tekoppar med fat, 16 uppläggningsfat, terrin, elva uppläggningsskålar, två gallerskålar, kakfat, kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, saltkar, lockask, vas, tre bordsdekorationer i form av rosor.
Fem delar med nagg. Två delar med sprickor varav en med lagning. Mindre tillverkningsdefekter i form av små fläckar. En tekopp utan fat samt ett mindre uppläggningsfat i annan modell medföljer.