Två med pressad dekor av akantus på locken, invändigt förgyllda. Diameter 5,8 cm. En med infattad turkos på locket, märkt handsmide. Höjd 9,7 cm.
Slitage, repor. Den med turkos på locket med två mindre bucklor.