KOPPAR, 2+2+1 st, porslin, Empire, bla T.G.C, 1800-tal
Alla koppar med fat. 2 koppar med mestadels grön dekor med blåa blomster. 2 koppar med mestadels röd dekor med förgyllda blomster. En kopp med främst förgylld dekor.
Bruksslitage. Sliten bemålning. Nagg. Repor.