RING, 18 k vitguld, solitär briljantslipad diamant 2.01 ct.
Hög genombruten klofattning. Svenska stämplar 1969. Carat enl. gravyr. Kvalitet ca Top Crystal(I)/SI-1. Ringstorlek 17/54.
Ringskena med bruksslitage.