MATSERVIS, porslin, 45 delar, "Saxisk blomst", Royal Copenhagen.
9 kaffekoppar på fat (möjligen ej ursprungligen tillhörande fat), 8 mattallrikar, 3 stora djupa tallrikar, 6 mindre djupa tallrikar, 3 små assietter, 8+4 förrättstallrikar, runt uppläggningsfat, avlångt uppläggningsfat, skål på fot, såsskål.
Bruksslitage. Repor. Enstaka nagg.