KONSOLBORD, empire, 1800-talets första hälft
Mahognyfanér med bronserad dekor av kvinnobyster och tassfötter, svängda framben. Bredd 82, djup 42, höjd 81 cm.
Mindre fanérlagning. Bruksslitage.