SERVISDELAR, 42 st, stengods. "Viking", Carl Harry Stålhane, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.
Kaffekanna, 2 sockerskålar, 2 gräddkannor, 18 assietter, 2 skålliknande föremål, 17 koppar med fat + 2 koppar (14 koppar av högre modell och 5 i lägre).
Slitage, repor.