Teak. Längd 159 cm, bredd 93.5 cm, höjd 72 cm. Iläggsskivor 2 st bredd á 40 cm. Brännmärkt.
Mindre repor. Små missfärgningar. Bruksslitage. Iläggsskivor med små obetydliga skador.