SKÅP, rokoko, 1700-talets andra hälft.

Underdel med fyra lådor, ovandel med dörrpar med flankerande pilastrar. Uppsvängt profilerat krön. Fanerat med alm. Längd 163, bredd ca 50, höjd ca 245 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Mindre renoveringar och kompletteringar, bl a fanerkompletteringar. Mindre sprickbildningar.

Lähtöhinta
20 000 SEK