Två par epåletter i olika utföranden. Vävt paradbälte med läderfoder, tofsar och mässingsspännen. Längd exklusive tofsar ca 145 cm. Hatt i textil samt läder med tagelplym, för Kalmar regemente.
Slitage. Några skador.