PARTI KERAMIK, 4 delar, bla Margareta Sven Hennix och Weisfeldt, Gustavsberg. 1900-tal.
Lampfot, blåglaserad, höjd 16,7 cm. Skål på fot, glaserad i rosa, höjd 11,5 cm. Skål, blågrå harpälsglasyr, diameter 14 cm. Skål, grönglaserad med profilerad kant, höjd 10,3 cm.
Smärre slitage.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?