LÅDSPEGEL/PIGTITTARE, Karl-Johan, hallstämplad Göteborg 1833.
Fanerad i bland annat mahogny, björk och rot. Hallstämplad i botten i Göteborg. Bredd 53, höjd 55cm. Nyckel finns.
Bruksslitage. Fanerskador. Anlupet glas, senare bakstycke. Skadat fäste till spegel. Kompletterad. Lös knopp