Fanerad med mahogny. Välvd front. Glasade dörrar, bakomliggande hyllplan. Bredd 70, djup 48, höjd 108cm. Nyckel finns.
Bruksslitage. Skåp låst, nyckel saknas. Troligen tidigare överdel till större skåp, kompletterat.