SERVISDELAR, ca 78 st, glas, "Diamant", Vicke Lindstrand, Kosta, 1900-talets andra hälft.
Slipad dekor av snedställda rutor i relief. 12 grogglas, 12 vinglas, 12 vitvinsglas, 12 champagneglas, 12 snapsglas, 6 likörglas, 12 selterglas. Några med etikett samt några märkta kosta.
Smärre slitage, enstaka märken samt något enstaka nagg.