Matbord i ek, rund skiva på fyrpassig centralfot. Utdragbart, två nedfällbara stödben under skivan. Höjd 72 cm, diameter 111,5 cm. 3 iläggsskivor med sarg á 46 cm medföljer. 6 stolar, ben i ek, klädd rygg och sits.
Bruksslitage, repor och fläckar. Stolarnas klädsel med smärre slitage och några fläckar.