TAKLAMPA, "Onion Lamp" Lisa Johansson-Pape Iittala, för ASEA, 1900-talets mitt.

Vitt frostat glas, höjd kupa ca 33 cm.

Obet nagg, smuts, slitage, ej funktionstestad. Sladd gulnad samt med färgrester.

Lähtöhinta
2 000 SEK