Skåp på benställning. Glasat dörrpar med ramande spröjs i metall. Bakom dessa hyllor av glas samt delvis spegelbeklädda väggar. Under dessa, en utsvängbar hylla i form av låda. Rik dekor av bland annat maskaroner, blommor och blad. På böjda ben. Längd ca 91, djup ca 51, höjd ca 166 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage, repor och nagg/märken.