Online-teemahuutokaupat
The fascination of China F570
Huutokauppa:
The Iconic artist Vesa-Matti Loiri – memorabilia E1125
Huutokauppa:
Dine in Style F513
Huutokauppa:
Classic Art Online F575
Huutokauppa:
Contemporary Art Online F560
Huutokauppa:
Harald Wiberg – Hunting Dogs F576
Huutokauppa:
Helsinki Winter Sale F504
Huutokauppa:
Modern Art & Design 660
Huutokauppa: 19.−20. marraskuuta 2024
Important Winter Sale 661
Huutokauppa: 11.−13. joulukuuta 2024

MEDALJER, 2 st, förgyllt silver, bla Litteris et Artibus från 1994. Tot ca 42 gram.

Litteris et Artibus förgylld med Carl XVI Gustafs porträtt, högblått band. Diam 3 cm. I originaletui med miniatyrrosett och med etikett "PA Fogelström".
Medalj med Gustaf V: porträtt, "Med tack för värdefull insats i folkförsörjningens tjänst 1942-49", förgylld. Ljusblått band med gula ränder. Diam 3,1 cm. Originaletui.

Smärre slitage, Litteris et Artibus med Per Anders Fogelströms namn.

Alkuperä - Provenienssi

Per Anders Fogelström resp dennnes syster Ingrid Fogelström.

Lähtöhinta
1 500 SEK