SPEGEL, sengustaviansk stil, runt sekelskiftet 1900.

Bronserad och förgylld. Rak form med skuren dekor av bla pärlstav och figural medaljong. Mått 101 x 51 cm.

Bruksslitage. Sprickor, bortfall, lagningar. Anlöpningar på glas.

Lähtöhinta
3 000 SEK