VÄGGARMATUR, art déco, 1900-talets första hälft.

Stomme i vitmetall. Dekor i gulmetall. Med slipade glasprismor. Höjd ca 125 cm. Några lösa prismor medföljer.

Slitage. Fläckar. Renoverad. Delar saknas. Skador. Ej funktionstestad.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift hängt på Lorenzbergsteaterns restaurang.

Muut tiedot

Göteborg DVD.

Lähtöhinta
4 000 SEK