GARDINOMTAG, 5 delar, förgylld metall och porslin, 1900-talets början.
Två ögleförsedda kedjor med mönster i relief, tre väggfästen med delvis genombruten floral dekor varav två med blomformade detaljer i porslin. Kedjornas längd ca 65 cm, väggfästenas längd ca 8-19 cm.
Slitage. Fläckar, märken, smärre anlöpningar.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?