Fanérat i teak. Två skåpdörrar med bakomliggande hyllinredning. Underdel med sex lådor. Längd 100 cm, bredd 40 cm, höjd 140 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage. Repor, nötmärken, fläckar. En låda med skada. Lådor med skadade knoppar.