GALLERSKÅL, porslin, sk "Julian-Marie-porslin", modell 1851, Royal Copenhagen, 1900-tal.
Genombruten gallerskål med blommor och polykrom dekor av blommor och festonger. Längd 26cm.
Mindre slitage.