BOKSKÅP, 5 sektioner, Globe Wernicke, England, 1900-talets första hälft.

Betsat lövträ. Med glasade uppfällbara luckor samt 2 lådor. 2 luckor med blyglas. Metallbeslag. Bredd 87. Djup 32. Total höjd 213 cm.

Slitage. Fanerskador. Repor och märken. Fläckar. Anlupen metall. Ytskikt med slitage. Något maskstunget.

Lähtöhinta
2 500 SEK