Online-teemahuutokaupat
Helsinki Winter Sale F504
Huutokauppa:
Selected Gifts E1128
Huutokauppa:
Curated Timepieces – November F529
Huutokauppa:
Josef Frank and Friends – Winter Edition F534
Huutokauppa:
Jern's Weapon Collection E1122
Huutokauppa:
A Swedish Private Collection F578
Huutokauppa:
The Beautiful Line F593
Huutokauppa:
Design Jewellery Online E1100
Huutokauppa:

SERVISDELAR, 53 st delar, porslin, "Amapola", Villeroy & Boch, Tyskland, 1900-talets slut.

Soppterrin med lock.
Såssnipa.
Fat i större format.
2st ljusstakar (Höjd ca 17 cm).
2st ungsformer i två storlekar.
3st upplägningsfat, i två olika storlekar.
2st mindre uppläggningsfat.
2st skålar på fot, i två olika storlekar.
2st skålar, i två olika storlekar.
2st underlägg, tex för ost.
4st mattallrikar.
4st mindre matskålar.
4st djupa tallrikar.
4st förrättstallrikar.
4st efterrättstallrikar.
4st dessertskålar på fot.
4st buljongkoppar på fat.
5 äggkoppar.
Salt- och Pepparkar.

Bruksslitage, smärre missfärgningar. Enstaka kantnagg.

Lähtöhinta
4 000 SEK