EDVARD PERSÉUS, ett par, olja på duk, sign E. Perséus, 1800-tal.
Porträtt föreställande Bengt Carlsson, f.d Källarmästare på Operakällaren samt hustru Sofia Albertina Carlsson. Höjd ca 75 cm.
Repor. Ytsmuts. Buktande duk. Veck. Krackelering.