GOLVLAMPA, keramik, Marian Zawadzki, Tilgmans, 1950/60-tal

"Hyrrokin". Polykrom dekor. Strutformad skärm. Höjd 94/202 cm. Signerad.

Någon liten glasyrdefekt, skärm med skador. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 000 SEK