Trä, genombruten dekor, i form av blommor och djur. Hyllplan, två fack. Bredd 98, djup 40, höjd 182 cm.
Slitage, repor, något lösa delar. Stötskador. Sprickor. Lagningar. Handtag till fack saknas.