12 mattallrikar, 10 djupa tallrikar, 13 entrétallrikar, 9 assietter, 8 tekoppar med fat, 8 kaffekoppar med fat, 5 äggkoppar, salt- och pepparströare, sockerskål, gräddkanna, tillbringare samt smörask med lock. Mattallrikarnas diameter 24 cm.
Bruksslitage. En mattallrik med mindre nagg. Några repor.