Rektangulär skiva på kopplade ben med balusterdockor. Skuren dekor. Ek. Längd 150 cm, bredd 65 cm, höjd 73 cm
Ritningen daterad 25 september 1928. Lagervara.
Sedvanligt bruksslitage. skiva med visst slitage.