SOFFA, sengustaviansk stil, sent 1800-tal.

Svängd stoppad rygg. Dekor av lagerstav och egyptiserande kvinnofigurer. Vitmålad med bronserade detaljer. Längd 165 cm.

Bruksslitage. Mindre skador, lagningar, kompletteringar och dekorbortfall.

Lähtöhinta
6 000 SEK