Louis Ambroise Garneray

(Ranska, 1783-1857)
Louis Ambroise Garneray
(Ranska, 1783-1857)

LOUIS AMBROISE GARNERAY, olja på duk, signerad och daterad 1836.

Kustmotiv med försvarstorn och båtar. 32 x 39 cm.

Krackelyr. Fläckar. Oxiderad fernissa.

Lähtöhinta
4 000 SEK