Framsida klädd med häftad, svart skinnimitation. Svartlackerad och förkromad benställning. Längd 120, bredd 70 och höjd 99 cm. Stolarna med stoppad sits i grönt konstskinn, svartlackerade benställningar. Höjd 70 cm.
Smärre slitage. Repor.