Stämplar i röd sten med skuren dekor i form av fohundar. Höjd 14 respektive 7,5 cm. Skrin i trä med steninläggningar i locket. Höjd 8, längd 16,5, bredd 10,5 cm.
Bruksslitage. Skrin med några smärre torrsprickor och någon limrest, stämplar med några nagg och stötskador.