LITOGRAFIER, 2 st, efter Carl Andreas Dahlström och Alexander Clemens Wetterling, omkring 1800-talets mitt.
"Slaget vid Dennewitz den 6 september 1813" samt "Förenade Norra Tyska arméens bivuak innan Slaget vid Gross-Beeren den 23 Augusti 1813". Bildstorlek ca 52 x 76.
Ej examinerad ur ram. Fuktfläckar. Gulnade. Veck. Revor.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?