Blad i rostrfritt stål med skaft av pärlemoimiterande plast. 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, 12 förrättsgafflar, 12 förrättsknivar, 12 dessertskedar, 12 fiskknivar, 12 diverse bestick, 12 kaffeskedar samt 2 serveringsskedar.
Bruksslitage. Smärre skador, repor och märken.