Online-teemahuutokaupat
Systembolaget Wine and Spirits auction – December D064
Huutokauppa:
Helsinki Winter Sale F504
Huutokauppa:
Selected Gifts E1128
Huutokauppa:
Curated Timepieces – November F529
Huutokauppa:
Josef Frank and Friends – Winter Edition F534
Huutokauppa:
Jern's Weapon Collection E1122
Huutokauppa:
A Swedish Private Collection F578
Huutokauppa:
The Beautiful Line F593
Huutokauppa:
Design Jewellery Online E1100
Huutokauppa:

BESTICK, silver, 113 delar, Bernt Erlandsson, Kristianstad 1906, 1911 samt 1913. Total vikt c:a 6450 gram.

Bl a Fransk modell. 12 matskedar, längd 21 cm. 24 matgafflar, längd 20,5 cm. 6 matknivar med stålblad, längd 24,5 cm. 12 bordsskedar, längd 19 cm. 11 bordsgafflar, längd 18,5 cm. 24 bordsknivar med långt stålblad, längd 23 cm. 6 bordsknivar med kort stålblad, längd 19,5 cm. 10 fruktknivar, längd 18 cm. 7 kaffeskedar. En tesil. Samtliga delar med monogram.

Bruksslitage och repor. Angiven vikt inklusive stålblad.

Lähtöhinta
15 000 SEK