12 tallrikar, 12 assietter, 12 efterrättstallrikar, 12 koppar med fat, 2 skålar diameter 21 cm, 1 fat diameter 30 cm, 4 fat längd 10 - 20 cm, 2 julgransformade fat längd 21 - 36 cm samt sockerskål och gräddkanna.
Bruksslitage. Nagg, flisor och fläckar. Några med krackelyrer och mindre sprickor. En med avslag och lagning. Tillverkningsdefekter.