STOLAR, 4 st, 3 st gustavianska 1700-talets slut, 1 st 1900-tal.
Målade. Genombruten rygg med balusterbricka. Svängda sarger. Lös stoppad sits. Kopplade ben. Kannelerade ben. Dekor av fleuroner.
Senare målning. Repor och märken. 2 st med förstärkningar i sarg. Slitage.