12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 assietter, en terrin, en kanna, 2 uppläggningsfat, 3 djupa fat, 3 små uppläggningsfat, en såskanna samt ett fiskfat med insats "Yokohama".
Bruksslitage, krackeleringar, missfärgningar. Ett uppläggningsfat samt assiett med spricka, ett litet uppläggningsfat samt djup tallrik med kantavslag.