Teak. Inredning i björk. Dörrar med bakomliggande utdragbar samt uppfällbar skrivskiva, lådor, fack samt lampa. Bredd 82. Djup 54. Höjd 114 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Repor och märken. Smärre fanerskada.