LOUIS VUITTON, resegarderob.
Logomönstrad canvas med bruna skinndetaljer, trälister och mässingsskodda hörn. Läderband med bård av monogram. Mässingslås märkt med monogram samt "LOUIS VUITTON 064743, 149 New Bond Street, London, 70 Champs Élysées, Paris". Skinnhandtag. Målad röd revär samt ägarmärkning "CMD". Fodrad i ljusbrunt konstmaterial samt lock i brun sammet. Inredning med två lådor, remmar, 2 st galgar samt byxgalge. Längd 54 cm. Djup 30 cm. Höjd 91,5 cm.
Slitage, nagg, fläckar. Mässingsdetaljer med anlöpningar. Läderdetaljer med torrsprickor. Revor. Doft.