”Regulus Returning to Carthage”. Antikiserande motiv. Bär bland annat texten B Velft pinxit Londini 1769 V. Green fecit. Bildstorlek ca 63 x 87 cm.
Slitage, repor och märken. Kantskador. Hål. Gulnad. Ej examinerad ur ram. Otydlig text.