LITOGRAFIER, 2 st, efter Anders Dahlström, tryckta av Johan Elias Cardon, 1800-talets andra hälft.
"Slaget vid Lybeck och Stadens intagande den 6 November 1806", ca 55 x 78. "Rehns öfvergång och Bendorffs intagande af General Bernadotte den 4 Julii 1796", ca 55 x 76.
Beskurna. Gulnade. Ej examinerad ur ram.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?