YTTERFODER, ett par, fajans, Spode & Copeland-liknande märke. Sannolikt England, sent 1800-tal.

Vågig mynning. Dekor av frukter i relief samt landskap med hus. Höjd ca 10 cm.

Slitage, repor, och märken. Enstaka nagg. Missfärgning. Mindre tillverkningsdefekter.

Lähtöhinta
1 500 SEK