FAT samt SMYCKEASK, silver, bland annat "Magnolia", Georg Jensen, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Kvdaratiskt fat med rundade hörn, "Magnolia" av Georg Jensen, diameter 11,5cm. Hjärtformad ask med inredning i tyg, Henry Williamson Limited, Birmingham, 1910, höjd 5cm.
Bruksslitage. Repor. Ask med smärre bucklor.