ÉMILE BERNARD. Olja på pappannå. Signerad Émile Bernard. Etikett á tergo med certifikat från Madame Bardot Bernard Fort,
"Tonnerre (St Pierre)". 85x62 cm
Slagen pannå. Ytsmuts
Mankowitz collection
Målningen kommer att tas upp i Jean-Jacques Luthis reviderade och utökade catalogue raisonné över konstnären som beräknas komma ut till sommaren 2014.