Modern Art & Design 660
Huutokauppa: 19.−20. marraskuuta 2024
Important Winter Sale 661
Huutokauppa: 11.−13. joulukuuta 2024

BÖCKER, AB Svenska Ostasiatiska Kompaniet, 1928 samt Stockholms Bilder 1523-1923, 1923, 2 volymer.

AB Svenska Ostasiatiska Kompaniet, dess tillkomst och verksamhet under 20 år av Fritz Schéel, med illustrationer. Pappband. Stockholms Bilder, från 5 århundraden 1523-1923, Gunnar Tissels Tekniska förlag, 1923, med illustrationer. Skinnband med guldtryck.

Slitage. Lagning. Fläckar. Ej genomgångna.

Lähtöhinta
1 500 SEK