Tina
484934

Anna Petrus

(Ruotsi, 1886-1949)
Anna Petrus
(Ruotsi, 1886-1949)

LOCKASK, tenn, Anna Petrus, Firma Svenskt Tenn, 1927.

Lock med dekor av vilande kvinna. Längd ca 15, bredd ca 9,5, höjd ca 5 cm.

Slitage, repor, anlupen, skada. Bär gravyr.

Lähtöhinta
2 500 SEK