KAFFEKOPPAR, 7 st, samt ett fat och skålfat, porslin, Meissen, 1900-tal.
Floral dekor, med förgyllda detaljer. Ett skålfat, längd 10 cm, med blåvit dekor.
Slitage. Nagg. Skålfat med spricka.